OEM/ODM-niveaumeting is een inkoopmodel waarbij een merkfabrikant een in China gevestigde fabrikant van niveaumeters contracteert om niveaumeetapparaten te produceren — radarniveautransmitters, ultrasone niveaumeters, hydrostatische niveautransmitters, magnetische niveauglazen of niveauschakelaars — hetzij strikt volgens de specificatie van de koper (OEM, ofwel original equipment manufacturing), hetzij met de fabriek die ontwerp- en engineeringinbreng levert (ODM, ofwel original design manufacturing). In de praktijk omvat een OEM-project voor niveaumeters doorgaans minimale bestelhoeveelheden (MOQ's) van 10–50 stuks voor radartransmitters, 20–100 stuks voor magnetische niveauglazen en 50–100 stuks voor eenvoudige vlotter- of stemvork-niveauschakelaars; eenmalige gereedschaps- en matrijskosten van ongeveer $200–2.000 voor eenvoudig bewerkte flenzen, probes en spuitgietonderdelen en $3.000–15.000 voor complete radarbuizen met antenneconstructies; en levertijden van 3–7 dagen voor monsters, 15–30 dagen voor proefseries en 30–60 dagen voor serieproductie. Een gekwalificeerde OEM-partner zoals WELK combineert deze economie met per-eenheid kalibratie, fabrieksacceptatietests en afdwingbare intellectuele-eigendomsbescherming (IP), wat de reden is dat private-label niveaumeters die in China worden vervaardigd nu een groeiend aandeel uitmaken van de wereldwijde industriële instrumentatie-toeleveringsketen.
Wat is OEM versus ODM voor niveaumeters?
Voor niveaumeters komt de grens tussen OEM en ODM neer op wie het ontwerpwerk bezit.
- OEM (Original Equipment Manufacturing). U levert de tekeningen, specificaties, materialen en acceptatiecriteria. De fabriek vervaardigt, kalibreert, test en verpakt het instrument volgens uw documentenset. U levert doorgaans het ontwerp van de probelengte, procesaansluiting, behuizingsindeling en elektrische uitgangen, en de fabriek voert uit. Het OEM-model past bij merkfabrikanten die een bestaand ontwerp hebben, een legacy-product dat ze opnieuw willen betrekken, of een klantspecifieke variant die ze consistent moeten produceren.
- ODM (Original Design Manufacturing). De fabriek bezit het kernontwerp en de engineering. U specificeert de vereiste — bijvoorbeeld een niveautransmitter met een meetbereik van 100 m, 4–20 mA/HART-uitgang en een intrinsiek veilige classificatie — en de fabriek configureert of herontwerpt een bestaand platform om hieraan te voldoen, en past vervolgens uw merk toe. Het ODM-model komt veel vaker voor bij niveaumeters dan men verwacht, omdat de meeste Chinese fabrieken al bewezen platforms vervaardigen zoals 80 GHz-radarniveaumeters, ultrasone sensoren en magnetische glazen. Het aanpassen van een bestaand platform aan uw parameters is goedkoper en sneller dan een ontwerp vanaf de grond.
De praktische verschillen voor een inkoopmanager komen neer op vier cijfers, samengevat in de onderstaande tabel.
| Factor | OEM | ODM | White-label |
|---|
| MOQ | 10–50 stuks (radar); 20–100 (magnetische glazen) | 10–30 stuks typisch | 5–20 stuks |
| Gereedschapskosten | $200–2;000 eenvoudige onderdelen; $3;000–15;000 volledige behuizingen | $500–3;000 voor platformaanpassingen | $0 — geen nieuw gereedschap |
| Doorlooptijd | 3–7 dagen monsters; 15–30 dagen productie | 7–15 dagen monsters; 20–45 dagen productie | Op voorraad; 3–10 dagen |
| Intellectueel eigendom | Koper behoudt ontwerp-IP; matrijseigendom onderhandelbaar | Fabriek behoudt basisontwerp; koper bezit de aanpassingen | Fabriek bezit alle ontwerp- en matrijzen |
White-label bevindt zich aan het uiterste van hetzelfde spectrum: u koopt een standaardproduct dat al bestaat, plaatst uw label erop en accepteert het ontwerp van de fabriek zoals het is. Het is de juiste keuze voor een snelle markttoetreding, maar het biedt geen differentiatie en geen IP-bescherming. De meeste private-label niveau-meterprojecten zijn eigenlijk verkapte ODM-projecten, dus het is de moeite waard om te weten welk model u daadwerkelijk voorstelt voordat u onderhandelt.
Typische MOQ's voor Niveaumeters: Hoe Ze Variëren per Producttype
Er is geen enkele MOQ voor niveaumeters, en elke leverancier die één vast getal noemt zonder naar het producttype te vragen, vereenvoudigt te veel. MOQ's schalen met de complexiteit van kalibratie, testen en fabricage voor elke productfamilie.
- Radar-niveauzenders: MOQ 10–50 stuks. Radarinstrumenten bevatten RF-elektronica, antenneconstructies en vereisen individuele kalibratie tegen een referentie. Het opzetten van testopstellingen, verificatie van de 4–20 mA-uitgang op meerdere niveaus en het laden van firmware maken kleine batches duur, dus fabrieken leggen de ondergrens hoger. Als u een snelle start nodig heeft met een bestaand ontwerp, is WELK's OEM-niveaumeterconfiguratiepakket gestructureerd om merkeigenaren in staat te stellen een radar- of ultrasone zender te specificeren zonder zich te committeren aan grote initiële volumes.
- Magnetische niveaumeters: MOQ 20–100 stuks. Magnetische meters zijn gefabriceerde samenstellingen — kamer, vlotter, indicatorvlaggen of magnetische strips — op maat gemaakt voor de lengte en flensafstand van elke toepassing. Omdat een groot deel van de kosten bestaat uit snijden, lassen en druk testen van een roestvrijstalen kamer op uw afmetingen, weerspiegelt de MOQ de insteltijd van het proces in plaats van elektronica.
- Eenvoudige vlotterschakelaars en stemvorkschakelaars: MOQ 50–200 stuks. Een stemvork-niveauschakelaar is een compact, hoogvolume apparaat. De productiekosten per eenheid zijn laag, de winstmarge per eenheid is dun, en de fabriek heeft volume nodig om lijnwisselingen te rechtvaardigen. Verwach de hoogste MOQ's in deze categorie, en verwacht daar ook de beste eenheidsprijzen.
- Hydrostatische niveautransmitters: MOQ 10–30 stuks. Dompelbare hydrostatische niveautransmitters zijn drukapparaten van gemiddelde complexiteit. Hun MOQ ligt tussen radar en eenvoudige schakelaars, en ze zijn aantrekkelijke kandidaten voor ODM omdat het kerndrukcelontwerp in de industrie gestandaardiseerd is.
- Ultrasone niveaumeters: MOQ 10–40 stuks. Tweedraads ultrasone niveautransmitters volgen dezelfde logica als radar: elektronica plus transducerkalibratie drijven een gemiddelde MOQ.
Wanneer een fabriek u een MOQ offerteert, vraag dan wat de drijfveer is. Als het antwoord kalibratie of testopstelling is, zal een kleine proefserie gevolgd door raamcontracten meestal betere voorwaarden opleveren. Als het antwoord materiaalinkoop is — bijvoorbeeld lange-levertijd 316L-flenzen — onderhandel dan over standaardisatie op voorraadmaterialen in plaats van rechtstreeks tegen het MOQ-getal te vechten.
Gereedschaps- en matrijskosten: flenzen, probes, behuizingen en display-overlays
Gereedschap is de eenmalige kost die de meeste eerste kopers verrast, en het varieert met een orde van grootte, afhankelijk van wat u aanpast.
- Bewerkte flenzen en procesaansluitingen: $200–800 per ontwerp. Standaard flensmaten en -drukklassen (DN25–DN100, PN16–PN40, ANSI 150–300) zijn meestal vrij van gereedschapskosten omdat ze gebruik maken van standaard voorraad. Aangepaste boringpatronen, exotische materialen of speciale afdichtingen voegen een bewerkingsopzetkost toe in dit bereik.
- Probes en staven: $100–500. Aangepaste probelengtes, coatings (PTFE, PFA, PVDF) of speciale tipgeometrie vereisen snij- en afwerkingsopzet. Eenvoudige lengtewijzigingen zijn meestal gratis; materiaal- en coatingwijzigingen kosten.
- Spuitgegoten kunststof behuizingen: $3.000–8.000. Een nieuwe matrijs voor een kunststof elektronica-behuizing is de meest voorkomende kost die bijna zes cijfers haalt. Deze prijs koopt de matrijs zelf; de stukprijs amortiseert deze vervolgens over uw ordervolume.
- Aluminium drukgiethuizen: $5.000–15.000. Radar- en ultrasone behuizingen zijn vaak aluminium drukgiethuizen om aan explosieveilige eisen te voldoen. Dit is de hoogste gereedschapslijn in het budget en de lijn waar matrijs-eigendomsclausules het meest belangrijk zijn.
- Display-overlays en frontplaten: $200–1.000. Zeefdruk-frontplaten of membraan-toetsenborden met uw merknaam, logo en meeteenheden zijn de goedkoopste manier om een standaardproduct te onderscheiden.
Twee onderhandelingspunten zijn hier van belang. Ten eerste: zorg altijd voor een schriftelijke overeenkomst over de afschrijving van het gereedschap: of de gereedschapskosten vooraf worden betaald en worden terugbetaald bij een doelvolume, of worden verwerkt in de eenheidsprijs. Ten tweede: leg het eigendom van de matrijs vanaf dag één schriftelijk vast. Veel fabrieken houden matrijzen vast en geven ze pas vrij na een laatste betaling; een duidelijke clausule in het contract waarin staat dat matrijzen uw eigendom zijn zodra ze zijn betaald, voorkomt later een pijnlijke gijzelsituatie. Als u met een leverancier werkt die u al vertrouwt, vraag dan of standaardgereedschap op een bestaand platform — zoals de magnetische niveaumeter -familie — kan worden hergebruikt, waardoor gereedschap voor een ODM-project volledig kan vervallen.
Doorlooptijden: monsters, proefseries en serieproductie
Doorlooptijd is de tweede grootste zorg na MOQ, en het is het meest beheersbaar als u het project correct structureert.
- Monsters: 3–7 dagen. Als de fabriek het basisplatform heeft en uw configuratie alleen parameters, firmware of een typeplaatje wijzigt, vertrekken monsters binnen een week. Doorlooptijden verlengen tot 10–15 dagen alleen wanneer het monster nieuw gereedschap of inkoop van ongebruikelijke materialen vereist. De meeste fabrieken, waaronder WELK, geven voorrang aan monsterbestellingen omdat de hele verkoopcyclus ervan afhangt.
- Proefserie: 15–30 dagen. Een proefbatch — doorgaans 10–50 stuks — valideert het productieproces, de kalibratie-opstellingen en de verpakking. De ondergrens van 15 dagen gaat ervan uit dat materialen op voorraad zijn en er geen nieuw gereedschap nodig is; 30 dagen is realistisch wanneer u aangepaste matrijzen of een eerste inspectie door een derde partij toevoegt.
- Serieproductie: 30–60 dagen. Volledige productie hangt af van ordergrootte, kalibratiedoorvoer en of onderdelen op voorraad zijn. Een raamorder van 200–500 radartransmitters met standaardmaterialen wordt doorgaans verzonden in 35–45 dagen. Grote orders, aangepaste behuizingen of IECEx/ATEX-gecertificeerde varianten naderen de 60 dagen.
De variabelen die de doorlooptijden daadwerkelijk verlengen zijn: exotische materialen met lange inkoopcycli, nieuw gereedschap, certificering voor gevaarlijke omgevingen en Chinese nationale feestdagen (alleen Chinees Nieuwjaar kan al 2–4 weken aan beide kanten toevoegen). Plan de inkoop zo dat monstergoedkeuring, gereedschapsgoedkeuring en proefserie allemaal vóór het feestdagenvenster zijn afgerond, en u houdt de planning. Als uw project snel moet verlopen, vraag de fabriek dan om te bevestigen welke componenten op voorraad zijn voordat u zich vastlegt op een tijdlijn.
IP-bescherming: NDA's, octrooien, exclusiviteitsovereenkomsten en matrijseigendom
IP-bescherming is de vraag die elke merkeigenaar stelt, en het verdient een direct antwoord: verstandige contractuele bescherming werkt, maar alleen als u deze instelt voordat u iets deelt.
- NDA (geheimhoudingsovereenkomst). Onderteken een NDA voordat u tekeningen, BOM's, kalibratiemethoden of prijzen verstuurt. Dit is gratis, snel en standaardpraktijk onder professionele Chinese fabrikanten. Als een fabriek een NDA weigert, beschouw dat dan als een rode vlag en loop weg.
- Octrooien. Het Chinese octrooirecht dekt uitvindingsoctrooien (20 jaar), gebruiksmodellen (10 jaar) en designoctrooien (15 jaar). Voor een niveau-instrument is een gebruiksmodel of designoctrooi op de behuizing, het display en de probesgeometrie de praktische route. Dien in China in als u daar produceert, en merk op dat een Chinese indiening een basis kan zijn voor PCT- en andere nationale indieningen. WELK bezit certificaten en octrooiregistraties die een serieuze koper moet beoordelen voordat hij zich vastlegt.
- Exclusiviteitsovereenkomsten. Als u een product onder eigen merk verkoopt in een specifiek gebied, neem dan een territoriale exclusiviteitsclausule op in de overeenkomst. Dit voorkomt dat de fabriek hetzelfde apparaat onder een ander merk op uw markt verkoopt. Exclusiviteit brengt meestal een volume-verplichting met zich mee, dus beperk het tot de markten die u daadwerkelijk bedient.
- Matrijseigendom. Zoals behandeld in het gedeelte over gereedschappen, is het eigendom van de matrijs een contractvoorwaarde, geen aanname. Een typische heldere structuur: u betaalt een matrijzenborgsom, de fabriek boekt het gereedschap als uw actief en u verkrijgt de eigendomstitel na volledige betaling. Het contract moet ook vermelden dat de fabriek uw huismerkbehuizing niet mag kopiëren of reverse-engineeren zonder schriftelijke toestemming.
- Praktische versteviging. Stop niet bij contracten. Houd uw merknaam en logo op elk zichtbaar oppervlak (behuizing, typeplaatje, display-overlay, verpakking), zodat het product niet gemakkelijk als generiek stock kan worden doorverkocht. Houd kalibratieconstanten en firmware als fabrieksgeheimen waartoe alleen genoemde personen toegang hebben. En inspecteer de serienummers: een fabriek die exclusiviteit respecteert, houdt een schone lot-traceerbaarheid die u kunt auditen.
Niets hiervan garandeert dat een kwaadwillende partij geen problemen kan veroorzaken, maar samen verhoogt het de kosten van bedrog ruim boven de waarde van een enkele order. Een fabriek met een gepubliceerd kwaliteitscontrole systeem en exportervaring heeft overweldigend meer kans om intellectueel eigendom te respecteren dan een zonder.
Kwaliteitscontrole tijdens OEM-productie
Een niveau-instrument dat in het veld faalt, faalt luidruchtig — een tankoverloop, een geblokkeerde leiding, een foutieve meting die een PLC voedt. Kwaliteitscontrole tijdens OEM-productie is daarom geen formaliteit; het is de volledige waarde van samenwerken met een gevestigde fabriek.
- Inkomende inspectie. De fabriek controleert grondstoffen — 316L roestvast staal, PTFE/PFA-coatings, pakkingen, bevestigingsmiddelen — tegen materiaalcertificaten voordat ze de lijn ingaan. Vraag om materiaalcertificaten voor alle natte delen; dit is een standaard opleverbaar document, geen gunst.
- Kalibratie. Elke niveautransmitter moet individueel worden gekalibreerd en geverifieerd. Voor een 4–20 mA-apparaat betekent dit natte kalibratie over het volledige bereik, waarbij de uitgang wordt geverifieerd op 0 %, 25 %, 50 %, 75 % en 100 %, en het afgeven van een kalibratiecertificaat met het serienummer. Dit is waar u het verschil ziet tussen een fabriek die instrumenten verzendt en een fabriek die metingen verzendt.
- Fabrieksacceptatietest (FAT). Spreek in het contract een acceptatieprotocol af: druktest voor geflensde kamers, lektest voor probes, RF-test voor radarmodules en functionele test van display en uitgangen. Een gedefinieerde FAT is uw formele recht om niet-conforme units vóór verzending af te keuren.
- Keuring door derden. Voeg voor uw eerste bestelling, of voor elke grote bestelling, een inspectie vóór verzending toe door SGS, TÜV, Bureau Veritas of uw eigen QC-vertegenwoordiger. Inspecteurs van derden verifiëren hoeveelheid, verpakking, kalibratiecertificaten en visuele kwaliteit volgens een steekproefplan (doorgaans AQL 2.5). Begroot 3–5 dagen en ongeveer $300–800 voor de inspectie; het is de goedkoopste verzekering die u het hele jaar zult afsluiten.
- Traceerbaarheid. Vraag om batchrecords die elk serienummer koppelen aan het kalibratiecertificaat, de firmwareversie en de componentpartij. Dit maakt garantieclaims snel en geeft u auditklare documentatie voor uw eigen klanten.
Als u een fabriek evalueert, begin dan met hoe deze QC documenteert in plaats van wat deze beweert. Een fabriek die tijdens een rondleiding haar kalibratieprocedure, inspectierapporten en instrumentkalibrators kan tonen, geeft aan dat zij de capaciteit heeft waarop u een merk kunt bouwen.
Private-label verpakking, handleidingen en branding
Private labeling is waar een OEM/ODM-project uw merk wordt, en de details zijn verrassend onderhandelbaar.
- Behuizing en typeplaatje. Uw logo en modelnummer kunnen in de behuizing worden gelaserd of worden aangebracht via een roestvrijstalen typeplaatje. Lasergravure is permanent en manipulatiebestendig; typeplaatjes zijn goedkoper om te wijzigen als u later rebrandt.
- Display-overlays. Als uw instrument een lokaal display heeft, kan een aangepast pakket voor niveautransmitterdisplay en -controller uw merk, uw eenheidslabels en zelfs uw menustructuur dragen. Dit is het meest zichtbare onderdeel van het product, dus het is de kleine gereedschapskosten waard.
- Handleidingen en documentatie. De fabriek moet een gebruikershandleiding in uw doeltaal produceren, met uw logo, uw modelnummer en uw contactgegevens. Controleer de handleiding tegen de daadwerkelijke instrumentfirmware — discrepantie tussen documentatie en gedrag is de meest voorkomende klacht over private-label kwaliteit.
- Verpakking. Aangepaste dozen met uw branding, barcode en artikelnummers kosten doorgaans $1–3 per eenheid en vereisen een bescheiden minimum. Schuimrubberen inzetstukken voor gevoelige radareenheden zijn de kosten waard alleen al vanwege transportschade.
- Nalevingsmarkering. Als u in Europa of Noord-Amerika verkoopt, zorg er dan voor dat de fabriek de CE-, ATEX- of UL-documentatie ondersteunt die u nodig heeft, en dat uw naam (niet die van de fabriek) verschijnt waar vereist. Bevestig dit vóór de productie, omdat het achteraf aanpassen van nalevingsdocumenten na verzending duur is.
Hoe u een RFQ voor OEM-niveau-instrumenten structureert
De kwaliteit van de offerte die u ontvangt is een directe functie van de kwaliteit van de RFQ die u verzendt. Een vage aanvraag produceert vage prijzen; een precieze produceert een vaste, vergelijkbare offerte. Gebruik WELK's 15-punts RFQ-checklist als uw basis, en zorg ervoor dat deze items in elke RFQ staan:
- Meetprincipe — radar, ultrasoon, hydrostatisch, magnetisch of schakelaar.
- Procesmedium en eigenschappen — naam, dichtheid, diëlektrische constante, temperatuur, druk.
- Meetbereik — minimum en maximum niveau in uw eenheden.
- Procesaansluiting — flensmaat, drukklasse, norm (DIN/ANSI/JIS) of schroefdraad.
- Elektrische uitgang — 4–20 mA, HART, Modbus RS485 of andere; voedingsspanning.
- Voeding en goedkeuringen — intrinsiek veilig, explosieveilig, CE/ATEX/IECEx, SIL.
- Materialen van natte delen — 316L, 304, PTFE, PFA, PVDF, Hastelloy.
- Nauwkeurigheid en herhaalbaarheidseisen.
- Display en lokale bediening — nodig of niet; taal.
- Omgevingsomstandigheden — buiten, IP-classificatie, omgevingstemperatuurbereik.
- Branding — naamplaatje, logo, overlay, handleidingtaal, verpakking.
- Doelprijs en valuta — geeft de fabriek een realistische bandbreedte om naar te ontwerpen.
- MOQ en jaarlijkse volumevoorspelling — eerlijkheid hier levert betere eenheidsprijzen op.
- Tijdlijn — wanneer u monsters, pilot en serielevering nodig heeft.
- Kwaliteitseisen — kalibratiecertificaten, FAT, inspectie door derden.
Stuur dezelfde RFQ naar twee of drie gekwalificeerde fabrieken en vergelijk niet alleen de prijs, maar ook hoe de fabriek op uw specificatie reageert: of het verhelderende vragen stelt, specificatieconflicten markeert en aannames documenteert. Een fabriek die met uw specificatie bezig is, is een fabriek die zal bouwen wat u tekende. Een fabriek die direct zonder vragen offerteert, offerteert zijn standaardproduct, niet uw project.
Bevestig ook de productiecapaciteiten en fabrieksvloer van de fabriek voordat u zich vastlegt. Kalibratieapparatuur, testopstellingen en productiecapaciteit moeten worden geverifieerd, niet aangenomen.
FAQ
Wat is de minimale bestelhoeveelheid voor OEM-niveautransmitters uit China?
MOQ's liggen doorgaans tussen 10 en 50 stuks voor radar- en ultrasone niveautransmitters, 20 tot 100 stuks voor magnetische niveaumeters en 50 tot 200 stuks voor eenvoudige vlotter- of stemvorkniveauschakelaars. Het exacte aantal hangt af van de kalibratiecomplexiteit, testopstelling en materiaalinkoop. Proefseries van 10 tot 30 stuks zijn gebruikelijk om het proces te valideren vóór een grotere serieorder.
Hoeveel kosten gereedschap en matrijs voor een aangepast niveau-instrument?
Eenvoudig bewerkte onderdelen zoals aangepaste flenzen en probes kosten $100–800. Spuitgietkunststof behuizingen kosten $3.000–8.000, en drukgegoten aluminium behuizingen met explosieveilige classificaties kosten $5.000–15.000. Display-overlays en frontplaten kosten $200–1.000. Matrijseigendom moet schriftelijk worden overeengekomen vóór betaling.
Hoe lang duurt het om OEM-monsters en eerste productie te krijgen?
Monsters worden doorgaans binnen 3–7 dagen verzonden wanneer het basisplatform op voorraad is. Een proefserie duurt 15–30 dagen, en serieproductie duurt 30–60 dagen, afhankelijk van ordergrootte, gereedschap en certificeringsvereisten. Nieuw gereedschap of exotische materialen voegen tijd toe, evenals Chinese nationale feestdagen.
Hoe bescherm ik mijn intellectueel eigendom bij het private-labelen van niveau-instrumenten uit China?
Onderteken een NDA vóór het delen van specificaties, dien utility model- of designoctrooien in in China, onderhandel over territoriale exclusiviteit en definieer matrijseigendom in het contract. Markeer elk zichtbaar oppervlak met uw merk en houd firmware en kalibratieconstanten als fabrieksgeheimen met toegangscontroles.
Kan ik onafhankelijke inspectie en kalibratiecertificering krijgen voor OEM-niveau-instrumenten?
Ja. Gerenommeerde fabrieken kalibreren elke transmitter individueel en geven serienummer-gebonden kalibratiecertificaten af. U kunt ook een pre-shipment inspectie contracteren bij SGS, TÜV of Bureau Veritas volgens een AQL-steekproefplan, wat doorgaans 3–5 dagen en $300–800 aan het project toevoegt.
Vraag een offerte aan voor uw OEM/ODM niveau-instrumentproject
MOQ's van 10–50 stuks, gereedschap vanaf een paar honderd dollar, monsters binnen een week en afdwingbare IP-bescherming zijn realistisch wanneer u inkoopt bij de juiste Chinese fabrikant van niveau-instrumenten. WELK vervaardigt radar-, ultrasone, hydrostatische, magnetische en schakelende niveau-instrumenten in eigen huis, met individuele kalibratie, fabrieksacceptatietests, ondersteuning voor onafhankelijke inspectie en private-label brandingopties. Stuur WELK vandaag nog uw specificatie of tekening en ontvang een gestructureerde offerte met MOQ, gereedschap, levertijd en IP-voorwaarden — de vier cijfers die bepalen of uw private-label niveaumeterproject doorgaat.