RO
Ghid de selecție

Instrumente de nivel OEM/ODM din China: MOQ de la 10 unități, matrițe de la 200 USD și termene de livrare de 30 de zile

Planificați-vă proiectul de instrumente de nivel OEM/ODM din China: cantități minime de comandă (MOQ), costuri de matrițare, termene de livrare și protecția proprietății intelectuale explicate. Solicitați o ofertă WELK astăzi.

Transmițător de nivel radar OEM cu plăcuță de identificare gravată personalizată, flanșă de proces și afișaj într-un atelier chinezesc de fabricare a instrumentelor de nivel

Instrumentația de nivel OEM/ODM este un model de aprovizionare în care un proprietar de marcă contractează un producător de instrumente de nivel din China pentru a produce dispozitive de măsurare a nivelului — traductoare de nivel radar, nivelmetre cu ultrasunete, traductoare de nivel hidrostatice, indicatoare de nivel magnetice sau comutatoare de nivel — fie strict conform specificațiilor cumpărătorului (OEM, sau producție de echipamente originale), fie cu fabrica oferind contribuții de proiectare și inginerie (ODM, sau producție de design original). În practică, un proiect OEM pentru instrumente de nivel implică de obicei cantități minime de comandă (MOQ) de 10–50 de unități pentru traductoare radar, 20–100 de unități pentru indicatoare de nivel magnetice și 50–100 de unități pentru comutatoare de nivel simple cu flotor sau diapazon; costuri unice de scule și matrițe de aproximativ 200–2.000 USD pentru flanșe simple prelucrate, sonde și piese turnate prin injecție și 3.000–15.000 USD pentru carcase radar complete cu ansambluri de antenă; și termene de livrare de 3–7 zile pentru probe, 15–30 de zile pentru rulaje pilot și 30–60 de zile pentru producția de serie. Un partener OEM calificat precum WELK combină aceste economii cu calibrarea pe unitate, testarea de acceptare la fabrică și protecții aplicabile ale proprietății intelectuale (IP), motiv pentru care nivelmetrele cu marcă privată fabricate în China reprezintă acum o pondere tot mai mare din lanțul global de aprovizionare cu instrumentație industrială.

Ce este OEM vs ODM pentru instrumentele de nivel?

Pentru instrumentele de nivel, granița dintre OEM și ODM se reduce la cine deține munca de proiectare.

  • OEM (Producție de Echipamente Originale). Furnizați desenele, specificațiile, materialele și criteriile de acceptare. Fabrica produce, calibrează, testează și ambalează instrumentul conform setului dumneavoastră de documente. De obicei, furnizați proiectul lungimii sondei, conexiunii de proces, aspectului carcasei și ieșirilor electrice, iar fabrica execută. Modelul OEM se potrivește proprietarilor de marcă care au un design existent, un produs moștenit pe care doresc să-l re-surseze sau o variantă specifică clientului pe care trebuie să o producă în mod constant.
  • ODM (Producție de Design Original). Fabrica deține designul de bază și ingineria. Specificați cerința — de exemplu, un traductor de nivel cu o gamă de măsurare de 100 m, ieșire 4–20 mA/HART și o certificare de siguranță intrinsecă — iar fabrica configurează sau re-proiectează o platformă existentă pentru a o îndeplini, apoi aplică marca dumneavoastră. Modelul ODM este mult mai comun pentru instrumentele de nivel decât se așteaptă oamenii, deoarece majoritatea fabricilor chinezești produc deja platforme dovedite, cum ar fi nivelmetre radar de 80 GHz, senzori cu ultrasunete și indicatoare magnetice. Adaptarea unei platforme existente la parametrii dumneavoastră este mai ieftină și mai rapidă decât un design de la zero.

Diferențele practice pentru un manager de achiziții se reduc la patru numere, rezumate în tabelul de mai jos.

FactorOEMODMWhite-label
MOQ10–50 unități (radar); 20–100 (indicatoare magnetice)10–30 unități tipic5–20 unități
Costul de scule200–2.000 USD pentru piese simple; 3.000–15.000 USD pentru carcase complete500–3.000 USD pentru modificări de platformă0 USD — fără scule noi
Termen de livrare3–7 zile pentru probe; 15–30 zile pentru producție7–15 zile pentru probe; 20–45 zile pentru producțiePe bază de stoc; 3–10 zile
Proprietate intelectualăCumpărătorul păstrează IP-ul de design; proprietatea asupra matriței este negociabilăFabrica păstrează designul de bază; cumpărătorul deține adaptărileFabrica deține tot designul și sculele

White-label se află la extrema aceluiași spectru: cumpărați un produs standard care există deja, puneți eticheta dvs. pe el și acceptați designul fabricii așa cum este. Este alegerea potrivită pentru o intrare rapidă pe piață, dar nu oferă diferențiere și nici protecție a IP-ului. Majoritatea proiectelor de nivelmetre private-label sunt de fapt proiecte ODM deghizate, așa că merită să știți ce model propuneți de fapt înainte de a negocia.

MOQ-uri tipice pentru instrumente de nivel: cum variază în funcție de tipul de produs

Nu există un singur MOQ pentru instrumentele de nivel, iar orice furnizor care citează o cifră fixă fără să întrebe despre tipul de produs simplifică excesiv. MOQ-urile cresc odată cu complexitatea calibrării, testării și fabricației pentru fiecare familie de produse.

  • Transmițătoare de nivel radar: MOQ 10–50 de unități. Instrumentele radar conțin electronice RF, ansambluri de antenă și necesită calibrare individuală față de o referință. Configurarea standurilor de test, verificarea ieșirii 4–20 mA la mai multe niveluri și încărcarea firmware-ului fac loturile mici costisitoare, astfel încât fabricile stabilesc pragul mai sus. Dacă aveți nevoie de un start rapid cu un design existent, pachetul de configurare a instrumentelor OEM al WELK pachet de configurare instrumente OEM este structurat pentru a permite proprietarilor de brand să specifice un transmițător radar sau ultrasonic fără a se angaja la volume inițiale mari.
  • Indicatoare magnetice de nivel: MOQ 20–100 de unități. Indicatoarele magnetice sunt ansambluri fabricate — cameră, flotor, indicatoare cu clapete sau benzi magnetice — dimensionate pentru lungimea și distanța dintre flanșe a fiecărei aplicații. Deoarece o mare parte din cost este tăierea, sudarea și testarea la presiune a unei camere din oțel inoxidabil la dimensiunile dvs., MOQ reflectă timpul de pregătire a procesului, mai degrabă decât electronicele.
  • Comutatoare simple cu flotor și comutatoare cu diapazon: MOQ 50–200 de unități. Un comutator de nivel cu diapazon este un dispozitiv compact, de mare volum. Costul de fabricație pe unitate este scăzut, marja de profit pe unitate este subțire, iar fabrica are nevoie de volum pentru a justifica schimbările de linie. Așteptați cele mai mari MOQ-uri în această categorie și așteptați cele mai bune prețuri pe unitate și acolo.
  • Transmițătoare de nivel hidrostatic: MOQ 10–30 de unități. Transmițătoarele hidrostatice de nivel submersibile sunt dispozitive de presiune cu complexitate moderată. MOQ-ul lor se situează între radar și comutatoarele simple și sunt candidați atractivi pentru ODM, deoarece designul de bază al celulei de presiune este standardizat în industrie.
  • Nivelmetre cu ultrasunete: MOQ 10–40 de unități. Transmițătoarele de nivel cu ultrasunete cu două fire urmează aceeași logică ca radarul: electronica plus calibrarea traductorului determină un MOQ moderat.

Când o fabrică îți oferă o cantitate minimă de comandă (MOQ), întreabă ce o determină. Dacă răspunsul este calibrarea sau configurarea testelor, o serie pilot mică urmată de comenzi generale va debloca de obicei condiții mai bune. Dacă răspunsul este achiziția de materiale — de exemplu, flanșe 316L cu termen lung de livrare — negociază standardizarea pe materiale în stoc, în loc să combați direct numărul MOQ.

Costuri de scule și matrițe: Flanșe, sonde, carcase și suprapuneri pentru afișaj

Sculele reprezintă costul unic care surprinde cei mai mulți cumpărători pentru prima dată și variază cu un ordin de mărime în funcție de ceea ce personalizezi.

  • Flanșe prelucrate și conexiuni de proces: 200–800 USD per proiect. Dimensiunile și clasele standard de flanșe (DN25–DN100, PN16–PN40, ANSI 150–300) sunt de obicei scutite de costuri de scule, deoarece folosesc stoc standard. Modelele personalizate de găuri, materialele exotice sau fațetele speciale adaugă o taxă de configurare a prelucrării în acest interval.
  • Sonede și tije: 100–500 USD. Lungimile personalizate ale sondelor, acoperirile (PTFE, PFA, PVDF) sau geometriile speciale ale vârfurilor implică configurarea tăierii și finisării. Schimbările simple de lungime sunt de obicei gratuite; schimbările de material și acoperire costă.
  • Carcase din plastic injectat: 3.000–8.000 USD. O matriță nouă pentru o carcasă electronică din plastic este cel mai frecvent cost aproape de șase cifre. Acest preț acoperă matrița în sine; costul unitar o amortizează apoi în volumul comenzii tale.
  • Carcase din aluminiu turnat sub presiune: 5.000–15.000 USD. Carcasele pentru radar și ultrasonic sunt frecvent turnate sub presiune din aluminiu pentru a îndeplini cerințele de protecție împotriva exploziilor. Aceasta este linia cea mai mare de scule din buget și cea unde clauzele privind proprietatea matriței contează cel mai mult.
  • Suprapuneri pentru afișaj și plăcuțe frontale: 200–1.000 USD. Plăcuțele serigrafiate sau tastaturile cu membrană pentru marca, logo-ul și unitățile de măsură sunt cea mai ieftină modalitate de a diferenția un produs standard.

Există două puncte de negociere importante aici. În primul rând, obțineți întotdeauna un acord scris privind amortizarea sculelor: dacă costul sculelor este plătit în avans și rambursat în funcție de un volum țintă, sau inclus în prețul unitar. În al doilea rând, stabiliți în scris proprietatea asupra matrițelor încă de la început. Multe fabrici păstrează matrițele și le eliberează doar după o plată finală; o clauză clară în contract care să stipuleze că matrițele sunt proprietatea dumneavoastră odată plătite previne o situație dificilă ulterioară. Dacă lucrați cu un furnizor deja de încredere, întrebați dacă sculele standard pe o platformă existentă — cum ar fi familia indicatorului magnetic de nivel — pot fi reutilizate, ceea ce poate elimina complet necesitatea sculelor pentru un proiect ODM.

Termene de livrare: Probe, Serii de test și Producție de serie

Termenul de livrare este a doua cea mai mare teamă după MOQ și este cel mai controlabil dacă structurați corect proiectul.

  • Probe: 3–7 zile. Dacă fabrica are platforma de bază și configurația dumneavoastră modifică doar parametrii, firmware-ul sau o plăcuță de identificare, probele pleacă în mai puțin de o săptămână. Termenele se extind la 10–15 zile doar atunci când proba necesită scule noi sau achiziționarea de materiale neobișnuite. Majoritatea fabricilor, inclusiv WELK, prioritizează comenzile de probe deoarece întregul ciclu de vânzări depinde de ele.
  • Serie de test: 15–30 zile. Un lot de test — de obicei 10–50 de unități — validează procesul de fabricație, dispozitivele de calibrare și ambalajul. Termenul de 15 zile presupune că materialele sunt în stoc și nu sunt necesare scule noi; 30 de zile este realist atunci când adăugați matrițe personalizate sau o inspecție terță parte pentru prima dată.
  • Producție de serie: 30–60 zile. Producția completă depinde de dimensiunea comenzii, de debitul de calibrare și de disponibilitatea pieselor în stoc. O comandă globală de 200–500 de transmițătoare radar cu materiale standard se livrează de obicei în 35–45 de zile. Comenzile mari, carcasele personalizate sau variantele certificate IECEx/ATEX se îndreaptă spre 60.

Variabilele care întind efectiv termenele de livrare sunt: materiale exotice cu cicluri lungi de achiziție, scule noi, certificare pentru zone cu pericol de explozie și sărbătorile naționale chinezești (Anul Nou Chinezesc singur poate adăuga 2–4 săptămâni de o parte și de alta). Planificați achizițiile astfel încât aprobarea probelor, semnarea sculelor și rulajul pilot să fie finalizate înainte de fereastra de sărbători și veți respecta programul. Dacă proiectul dumneavoastră trebuie să avanseze rapid, întrebați fabrica ce componente sunt în stoc înainte de a vă angaja la un termen.

Protecția proprietății intelectuale: NDA, brevete, acorduri de exclusivitate și proprietatea asupra matrițelor

Protecția proprietății intelectuale este întrebarea pe care o pune fiecare proprietar de brand și merită un răspuns direct: protecțiile contractuale rezonabile funcționează, dar numai dacă le configurați înainte de a partaja orice.

  • NDA (Acord de confidențialitate). Semnați un NDA înainte de a trimite desene, BOM-uri, metode de calibrare sau prețuri. Acest lucru este gratuit, rapid și o practică standard printre producătorii chinezi profesioniști. Dacă o fabrică refuză un NDA, tratați acest lucru ca un semnal de alarmă și plecați.
  • Brevete. Legea chineză a brevetelor acoperă brevetele de invenție (20 de ani), brevetele de model de utilitate (10 ani) și brevetele de design (15 ani). Pentru un instrument de nivel, un model de utilitate sau un brevet de design pe carcasă, afișaj și geometria sondei este calea practică. Depuneți în China dacă fabricați acolo și rețineți că o depunere în China poate fi o bază pentru depuneri PCT și alte depuneri naționale. WELK deține certificate și înregistrări de brevete pe care un cumpărător serios ar trebui să le revizuiască înainte de a se angaja.
  • Acorduri de exclusivitate. Dacă etichetați privat un produs care va fi vândut într-un anumit teritoriu, includeți o clauză de exclusivitate teritorială în acord. Acest lucru împiedică fabrica să vândă aceeași unitate sub alt brand pe piața dumneavoastră. Exclusivitatea implică de obicei un angajament de volum, așa că dimensionați-o la piețele pe care le deserviți efectiv.
  • Proprietatea asupra matrițelor. După cum s-a discutat în secțiunea despre scule, proprietatea asupra matriței este un termen contractual, nu o presupunere. O structură tipică și clară: plătiți un avans pentru matriță, fabrica înregistrează scula ca activ al dvs. și obțineți titlul de proprietate la plata integrală. Contractul ar trebui să precizeze, de asemenea, că fabrica nu poate copia sau ingineri invers carcasa cu marca dvs. fără permisiune scrisă.
  • Consolidare practică. Nu vă opriți la contracte. Păstrați numele mărcii și sigla pe fiecare suprafață vizibilă (carcasă, plăcuță cu date, folie de afișaj, ambalaj), astfel încât produsul să nu poată fi ușor revândut ca stoc generic. Păstrați constantele de calibrare și firmware-ul ca secrete comerciale ale fabricii, la care doar personalul nominalizat are acces. Și inspectați numerele de serie: o fabrică care respectă exclusivitatea menține o trasabilitate curată a loturilor pe care o puteți audita.

Nimic din toate acestea nu garantează că un actor rău intenționat nu poate cauza probleme, dar împreună ridică costul înșelăciunii mult peste valoarea unei singure comenzi. O fabrică cu un sistem publicat de control al calității și experiență în export este mult mai probabil să respecte termenii de proprietate intelectuală decât una fără acestea.

Controlul calității în timpul producției OEM

Un instrument de nivel care eșuează în teren eșuează zgomotos — un rezervor revărsat, o conductă blocată, o citire eronată care alimentează un PLC. Controlul calității în timpul producției OEM nu este, prin urmare, o formalitate; este întreaga valoare a lucrului cu o fabrică consacrată.

  • Inspecție la recepție. Fabrica verifică materiile prime — oțel inoxidabil 316L, acoperiri PTFE/PFA, garnituri, elemente de fixare — față de certificatele de material înainte de a intra pe linie. Solicitați certificate de material pentru orice piese umede; acesta este un livrabil standard, nu o favoare.
  • Calibrare. Fiecare traductor de nivel ar trebui calibrat și verificat individual. Pentru un dispozitiv 4–20 mA, aceasta înseamnă calibrare umedă pe întreaga gamă, verificarea ieșirii la 0 %, 25 %, 50 %, 75 % și 100 % și emiterea unui certificat de calibrare cu numărul de serie. Aici veți vedea diferența dintre o fabrică care expediază instrumente și o fabrică care expediază măsurători.
  • Test de acceptanță în fabrică (FAT). Stabiliți un protocol de acceptanță în contract: test de presiune pentru camerele cu flanșe, test de etanșeitate pentru sonde, test RF pentru modulele radar și test funcțional al afișajului și ieșirilor. Un FAT definit este dreptul dumneavoastră formal de a respinge unitățile neconforme înainte de expediere.
  • Inspecție de către terți. Pentru prima comandă sau pentru orice comandă mare, adăugați o inspecție înainte de expediere efectuată de SGS, TÜV, Bureau Veritas sau de reprezentantul propriu de control al calității. Inspectorii terți verifică cantitatea, ambalajul, certificatele de calibrare și calitatea vizuală conform unui plan de eșantionare (de obicei AQL 2.5). Bugetați 3–5 zile și aproximativ 300–800 USD pentru inspecție; este cea mai ieftină asigurare pe care o veți cumpăra tot anul.
  • Trasabilitate. Cereți înregistrări de lot care să lege fiecare număr de serie de certificatul său de calibrare, versiunea de firmware și lotul de componente. Acest lucru face ca returnările în garanție să fie rapide și vă oferă documentație gata de audit pentru proprii clienți.

Dacă evaluați o fabrică, începeți cu modul în care documentează controlul calității, nu cu ceea ce pretinde. O fabrică care poate produce procedura de calibrare, rapoartele de inspecție și calibratoarele de instrumente într-un tur al amplasamentului semnalează o capacitate pe care vă puteți construi o marcă.

Ambalare, Manuale și Marcare cu Marcă Proprie

Etichetarea privată este locul unde un proiect OEM/ODM se transformă în marca dumneavoastră, iar detaliile sunt surprinzător de negociabile.

  • Carcasă și plăcuță de identificare. Logo-ul și numărul modelului pot fi gravate cu laser pe carcasă sau aplicate printr-o plăcuță de identificare din oțel inoxidabil. Gravarea cu laser este permanentă și rezistentă la manipulare; plăcuțele de identificare sunt mai ieftin de schimbat dacă rebranduiți ulterior.
  • Suprapuneri pentru afișaj. Dacă instrumentul dumneavoastră are un afișaj local, un pachet personalizat de control cu afișaj pentru traductor de nivel poate purta marca, etichetele de unitate și chiar structura meniului dumneavoastră. Aceasta este cea mai vizibilă parte a produsului, deci merită costul mic de scule.
  • Manuale și documentație. Fabrica ar trebui să producă un manual de utilizare în limba țintă, cu logo-ul, numărul modelului și datele de contact ale dumneavoastră. Verificați manualul în raport cu firmware-ul real al instrumentului — neconcordanța dintre documentație și comportament este cea mai frecventă plângere privind calitatea în cazul etichetelor private.
  • Ambalaj. Cartoanele personalizate cu marca, codul de bare și numerele de piesă ale dumneavoastră costă de obicei 1–3 USD per unitate și necesită o cantitate minimă modestă. Inserturile din spumă pentru unitățile radar sensibile merită cheltuiala doar pentru daunele de transport.
  • Marcaj de conformitate. Dacă vindeți în Europa sau America de Nord, asigurați-vă că fabrica sprijină documentația CE, ATEX sau UL de care aveți nevoie și că numele dumneavoastră (nu al fabricii) apare acolo unde este necesar. Confirmați acest lucru înainte de producție, deoarece adaptarea documentelor de conformitate după expediere este costisitoare.

Cum să structurați o cerere de ofertă (RFQ) pentru instrumente de nivel OEM

Calitatea ofertei primite este o funcție directă a calității RFQ-ului trimis. O cerere vagă produce prețuri vagi; una precisă produce o ofertă fermă și comparabilă. Utilizați lista de verificare RFQ cu 15 puncte WELK ca schelet, și asigurați-vă că aceste elemente sunt în fiecare RFQ:

  1. Principiul de măsurare — radar, ultrasonic, hidrostatic, magnetic sau comutator.
  2. Mediul de proces și caracteristicile — denumire, densitate, constantă dielectrică, temperatură, presiune.
  3. Domeniul de măsurare — nivelul minim și maxim în unitățile dumneavoastră.
  4. Conexiunea de proces — dimensiunea flanșei, clasa de presiune, standardul (DIN/ANSI/JIS) sau filet.
  5. Ieșirea electrică — 4–20 mA, HART, Modbus RS485 sau altă; tensiunea de alimentare.
  6. Alimentarea și aprobările — intrinsec sigur, antiexploziv, CE/ATEX/IECEx, SIL.
  7. Materiale pentru părțile umede — 316L, 304, PTFE, PFA, PVDF, Hastelloy.
  8. Cerințe de precizie și repetabilitate.
  9. Afișaj și operare locală — necesar sau nu; limbă.
  10. Condiții ambientale — exterior, grad de protecție IP, interval de temperatură ambientală.
  11. Branding — plăcuță de identificare, logo, suprapunere, limbă manual, ambalaj.
  12. Preț țintă și monedă — oferă fabricii o bandă realistă pentru care să proiecteze.
  13. Cantitatea minimă de comandă (MOQ) și prognoza volumului anual — onestitatea aici deblochează prețuri unitare mai bune.
  14. Termen — când aveți nevoie de mostre, pilot și livrare în serie.
  15. Cerințe de calitate — certificate de calibrare, testare finală (FAT), inspecție de către terți.

Trimiteți aceeași cerere de ofertă (RFQ) la două sau trei fabrici calificate și comparați nu doar prețul, ci și modul în care fabrica răspunde la specificația dumneavoastră: dacă pune întrebări de clarificare, semnalează conflicte de specificații și documentează ipotezele. O fabrică care se implică în specificația dumneavoastră este o fabrică care va construi ceea ce ați desenat. O fabrică care ofertează instantaneu fără întrebări ofertează produsul său standard, nu proiectul dumneavoastră.

De asemenea, confirmați capacitățile de producție și linia de fabricație înainte de a vă angaja. Echipamentele de calibrare, standurile de testare și capacitatea de producție ar trebui verificate, nu presupuse.

Întrebări frecvente (FAQ)

Care este cantitatea minimă de comandă pentru emițătoare de nivel OEM din China?

Cantitățile minime de comandă variază de obicei între 10–50 de unități pentru emițătoare de nivel cu radar și ultrasunete, 20–100 de unități pentru indicatoare de nivel magnetice și 50–200 de unități pentru comutatoare simple de nivel cu flotor sau diapazon. Numărul exact depinde de complexitatea calibrării, configurarea testelor și achiziția materialelor. Loturile pilot de 10–30 de unități sunt comune pentru validarea procesului înainte de o comandă serială mai mare.

Cât costă sculele și matrițele pentru un instrument de nivel personalizat?

Piesele simple prelucrate, cum ar fi flanșe și sonde personalizate, costă 100–800 USD. Carcasele din plastic injectat costă 3.000–8.000 USD, iar carcasele din aluminiu turnat sub presiune cu certificări antiexplozive costă 5.000–15.000 USD. Suprapunerile pentru afișaj și plăcile frontale costă 200–1.000 USD. Proprietatea matrițelor trebuie stabilită în scris înainte de plată.

Cât durează să primesc mostre OEM și prima producție?

Mostrele se expediază de obicei în 3–7 zile când platforma de bază este în stoc. Un lot pilot durează 15–30 de zile, iar producția serială durează 30–60 de zile, în funcție de dimensiunea comenzii, scule și cerințele de certificare. Sculele noi sau materialele exotice adaugă timp, la fel și sărbătorile naționale chinezești.

Cum îmi protejez proprietatea intelectuală când etichetez privat instrumente de nivel din China?

Semnati un NDA înainte de a împărtăși specificații, depuneți brevete de model de utilitate sau de design în China, negociați exclusivitatea teritorială și definiți proprietatea matrițelor în contract. Marcați fiecare suprafață vizibilă cu marca dvs. și păstrați firmware-ul și constantele de calibrare ca secrete comerciale ale fabricii cu controale de acces.

Pot obține inspecție de la terți și certificare de calibrare pentru instrumente de nivel OEM?

Da. Fabricile de renume calibrează individual fiecare emițător și emit certificate de calibrare cu număr de serie. De asemenea, puteți contracta o inspecție înainte de expediere de la SGS, TÜV sau Bureau Veritas conform unui plan de eșantionare AQL, adăugând de obicei 3–5 zile și 300–800 USD la proiect.

Obțineți o ofertă pentru proiectul dvs. de instrument de nivel OEM/ODM

Cantități minime de comandă de 10–50 de unități, scule de la câteva sute de dolari, mostre în mai puțin de o săptămână și protecții IP aplicabile sunt realiste atunci când vă aprovizionați de la producătorul potrivit de instrumente de nivel din China. WELK fabrică instrumente de nivel cu radar, ultrasunete, hidrostatice, magnetice și de comutare în propria fabrică, cu calibrare individuală, testare de acceptare la fabrică, suport pentru inspecție de la terți și opțiuni de branding cu etichetă privată. Trimiteți specificația sau desenul dvs. către WELK astăzi și primiți o ofertă structurată care acoperă MOQ, scule, termen de livrare și termeni IP — cele patru numere care decid dacă proiectul dvs. de contor de nivel cu etichetă privată avansează.

#tank-level#4-20ma#rs485-modbus
Products mentioned· 01

Specify what you just read about.

80 GHz Radar Level Meter

Configurable 80 GHz FMCW radar level meter for storage tanks, process vessels and selected solids with narrow-beam non-contact measurement.

Frequency: 80 GHz FMCWDetails

Need help applying this to your project? Ask engineering.

Send drawings, dimensions, material, environment or operating conditions, and we will help confirm the right specification.

Optional: up to 5 files, 10 MB combined (PDF, photos, CAD, ZIP). For larger packages, submit the form first, then email your files.